6 príznakov, že vaše obličky nie sú v poriadku

Funkciou obličiek je očistiť 150 litrov krvi denne. Navyše pomáhajú eliminovať toxíny, zároveň eliminuje nadbytok tekutín a odpadu z tela a tak sú veľmi dôležité pre naše celkové dobré zdravie.

6 príznakov, že vaše obličky nie sú v poriadku
6 príznakov, že vaše obličky nie sú v poriadku (Foto: unsplash.com)

Obličky tiež ovládajú hladinu elektrolytov v tele, a tým pomáhajú regulovať krvný tlak, udržiavať pevnosť kostí a tvoriť červené krvinky. Vzhľadom k tomu všetkému, potrebujete vedieť týchto 6 náznakov, že sú vaše obličky ohrozené.

Únava

Ak je funkcia obličiek je dobrá, prirodzene produkujú hormón známy ako EPO (erytropoetín), ktorý vytvára viac krvných buniek a prenáša kyslík po celom tele. Ak je však znížený počet červených krviniek, osoba trpí anémiou. To sa prejavuje únavou.

Bolesť

Ak trpíte bolesťou v hornej časti chrbta, kde sú umiestnené obličky, mohli by byť v nebezpečenstve a môže to tiež značiť obličkové kamene.

Opuchy

Ak je funkcia obličiek je nízka, tekutiny zostávajú v tele, čo vedie k opuchom okolo kĺbov, v končatinách a na tvári.

Kožná vyrážka

Nadmerné hladiny odpadu a tekutiny v tele môžu vyvolať kožné vyrážky a ochorenia obličiek. Odpad prejde priamo do krvi, čo spôsobuje kožné problémy.

Zmeny v moči

Ak je farba moču je tmavá, penivá, alebo svetlá a ak sa vyskytnú problémy pri močení, vaše obličky nefungujú správne.

Kovová chuť v ústach

V prípade, že sa odpad hromadí v tele dochádza k zápachu z úst a kovovej chuti v ústach. Tiež by mohlo dôjsť k zmenám chuti k jedlu.

Obličky sú rovnako životne dôležité orgány ako mozog či srdce a zohrávajú veľmi dôležitú úlohu v udržiavaní nášho celkového zdravia a pohody. Nezanedbávajte a neprehliadajte varovné signály, ktorými nám telo značí, že s nimi niečo nie je v poriadku a začnite konať. Ak chcete patriť aj vy k tým, čo hrdo hlásajú „chudnem zdravo„, pozrite aj ďalšie zaujímavé tipy, rady a články na magazíne ChudnemZdravo.sk, kde sú stovky zaujímavých článkov na tieto témy.

Text: PR