Chcete ozdraviť svoje bývanie? Tipy a triky, ako na to!

Hoci to znie ako klišé, zdravie je naozaj to najcennejšie, čo máme. Ak vám naozaj záleží na tom, aby váš domov vaše zdravie podporoval, mali by ste sa zamerať na feng šuej, ktoré podporuje vitalitu a eliminuje možnosť rôznych ochorení. Čo to v praxi znamená?

Chcete ozdraviť svoje bývanie? Tipy a triky, ako na to!
(zdroj: unsplash.com)

Stavte na posteľ v červenom

Na sporáku si takmer denne pripravujeme jedlo a podľa feng šuej ovplyvňuje všetky aspekty nášho života. Preto je potrebné, aby bol čistý, pretože čistotou prenášame pozitívnu energiu aj na jedlo. Dôležité je tiež, aby bol sporák funkčný – ak na ňom nefunguje hoci len jedna platnička, nechajte ho opraviť, alebo kúpte nový. Bude sa vám nielen lepšie variť, ale budete aj zdravší, pretože všetko je v konečnom dôsledku o energii. To, čo posilňuje energiu, sú aj farby. Preto by u vás nemala chýbať najmä červená farba. Kúpte si napríklad červené obliečky, do ktorých oblečiete vankúše alebo periny, prípadne kus červenej látky rozprestrite pod celou plochou matraca. Pomôže to aj vášmu sexuálnemu životu.

Pozor na ostré uhly

Máte radi zvonkohru? Nie každý je jej fanúšikom, ale keď sa jej jemné tóny rozoznejú miestnosťou, posilníte energiu Čchi. Úplne najlepšie je takúto zvonkohru zavesiť na červenú stuhu alebo niť. V tomto smere pomáha aj krištáľ, ktorý tiež harmonizuje energiu a pomáha predísť drobným úrazom či nehodám v domácnosti. Viete, že najviac úrazov sa udeje práve doma? Dobrá energia krištáľu či zvonkohry možno zaručí život bez plaču a zranení. Podľa feng šuej je tiež akýkoľvek ostrý uhol, špic alebo roh akoby otrávený šíp. Nebezpečné to môže byť, ak je takýto uhol namierený na posteľ, pohovku, sporák, vchodové dvere alebo stôl. Ak sa tomu nedá vyhnúť, umiestnite oproti nim aspoň zrkadlo alebo kvety, prípadne ich prekryte látkou alebo použite závesné krištály.

Spite v miestnosti bez elektroniky

Vzduch je dôležitým podporovateľom energie. Ak je čistý, tok energie podporíte – ak nie, je to presne naopak. Udržiavaním prísunu čerstvého vzduchu a príjemnou prírodnou vôňou dokážete vyladiť váš domov na pozitívnu a zdravú vlnu. Ak je to možné, častejšie vetrajte a neprekurujte miestnosti. Dobrý nápad je tiež zaobstarať si malú izbovú fontánu, ktorá zvlhčí vzduch a spríjemní atmosféru. Pozor by ste si mali dať na elektromagnetické polia. Najmä domáce spotrebiče, ako počítače, televízory a mobily sú týmito poľami obklopené, preto sa snažte spať mimo ich dosahu. Zaobstarajte si budík na batérie, alebo hoci aj naťahovací, pretože platí jedno základné pravidlo: čím menej elektroniky vo vašej blízkosti, tým zdravší život.