Cvičenie jogy – ako začať a na čo si treba dať pozor?

Keď začíname s pohybom, či už je to behanie, cvičenie so závažiami alebo vlastnou váhou, tak by nás to malo hlavne baviť, ak v tom chceme zotrvať. To je pre mnohých ťažké, pretože sa snažia robiť to, čo vidia u ostatných, ale nehľadajú niečo, čo by ich naozaj bavilo. Ak ste sa rozhodli začať s pohybom, vyskúšajte napríklad jogu, ktorá je veľmi obľúbená. Ako s jogou začať a na čo by ste si mali dať pozor?

Cvičenie jogy – ako začať a na čo si treba dať pozor? (Foto: unsplash.com)

Vhodné pomôcky a oblečenie

Aby bolo cvičenie čo najpohodlnejšie, tak je dôležitá podložka a aj to, čo máte na sebe oblečené. Pri joge trávite najviac času na zemi a snažíte sa vydržať v danej polohe čo najdlhšie. Veľmi dôležitá je mäkká podložka, ktorá sa vám nebude zároveň šmýkať a nebude nepríjemná. Zároveň by mala byť vyrobená z kvalitného protišmykového materiálu. Keďže sa pri cvičení potrebujete rôzne ohýbať, tak by ste mali mať na sebe pohodlné cvičenie, ktoré vás nebude nikde tlačiť, ťahať a škrtiť.

Naučte sa správne dýchať a hľadajte správne cviky

Jedine správne cvičenie jogy vám prinesie výsledky a pokroky. K správnemu cvičeniu je potrebné, aby ste sa naučili pri cvikoch správne dýchať. Najťažšie je to práve doma, keď vás nemá kto kontrolovať a radiť vám. Nádych by mal byť nosom a vdychovať vzduch treba do brucha. Pri výdychu stiahnite brucho a vzduch uvoľnite ústami.