Ananás je plný živín a antioxidantov

Ananás je sladké a chutné tropické ovocie. Je nabitý zdravými živinami a antioxidantmi, ktoré nám môžu poskytnúť mnohé zdravotné výhody. Ananás je extrémne účinný proti zadržiavaniu vody, nadúvaniu a celulitíde. Je bohatý na vodu (asi 90%), draslík, ktorý eliminuje prebytok vody, železo, ktoré vytvára červené krvinky, o ktorých je známe, že prepravujú kyslík po celom tele.

Ananás je plný živín a antioxidantov
Ananás je plný živín a antioxidantov (Zdroj: unsplash.com)

Okrem množstva živín v podobe vitamínov a antioxidantov obsahuje aj ďalšiu skvelú látku. Odborníci zistili, že ananás obsahuje enzým nazývaný bromelaín, ktorý zlepšuje trávenie a bojuje proti zápalovým procesom organizmu. Ďalšou veľmi dôležitou vlastnosťou tohto enzýmu je, že môže upevniť váš metabolizmus.

Ananás je hypo-kalorické ovocie – 100 gramov ananásu má len 40 kalórií. Najlepší spôsob, ako konzumovať ananás je, keď je čerstvý a zrelý. V chladničke ho skladujte hore nohami, aby sa cukor mohol topiť v celom ovocí. Stačí len očistiť, nakrájať a konzumovať. Práve takto je pre nás najprospešnejší a určite aj veľmi chutný.