Zdravá pochúťka – čokoládové brownies s banánom

Všetci hovoria, že sladké je nezdravé a že by ste ho vlastne vôbec nemali jesť. Ale čo keď vám povieme, že si dokážete pripraviť brownies, ktoré budú zdravé a zároveň vlažné a sladké? Naozaj sa to dá! Samozrejme, sladkosti, ktoré si kupujete v ochodoch nie sú najzdravšie, no ak viete, čo do vašich sladkostí dávate a je to naozaj zdravé, tak po ich zjedení nemusíte mať žiadne výčitky svedomia. 

Zdravá pochúťka - čokoládové brownies s banánom
Zdravá pochúťka – čokoládové brownies s banánom (Foto: pixabay.com)

Pri banánových brownies je najdôležitejším pravidlom zvoliť kvalitné ingrediencie. Či už sa to týka trstinového cukru, vysokopercentnú horkú čokoládu či poriadne dozreté banány. Čo všetko budete potrebovať k príprave tohto receptu? 

Prichystajte si: 200 g horkej čokolády, 150 g trstinového cukru, 150 g mäkkého masla, 100 g hladkej múky (zvoliť môžete aj špaldovú), 2 PL kakaa, kypriaci prášok do pečiva, 2 vajíčka a 3 zrelé banány. Ako prvé si horkú čokoládu rozlámete na malé kúsky, rozpustíte vo vodnom kúpeli a následne vymiešate osobitne maslo s cukrom po jednom primiešate vajíčka a následne aj roztopenú a vychladnutú čokoládu. Banány popučíte vidličkou a primiešate do cesta aj s múkou, kakaom a kypriacim práškom.

Hotové cesto nalejte do menšieho plechu vystlaného papierom na pečenie. Rúru by ste mali mať predhriatu na 180 stupňov Celzia a pečiete približne 25 minút. Podávať ich potom môžete s ovocím, prípadne s domácim lekvárom.