Liečba kašľa bez liekov – vyskúšajte domáce recepty!

Zima je tu, a s ním aj chrípky, kašeľ a nádcha. No a aby ste sa neustále nedopovali liekmi, tak môžete vyskúšať vyliečiť kašeľ doma. Je veľa receptov a návodov, ktorými sa môžete inšpirovať a stačia vám na to pomocníci z kuchyne. Čo teda môžete použiť na liečbu kašľa a ktoré recepty sú naozaj overené? 

Liečba kašľa bez liekov – vyskúšajte domáce recepty! (Foto: pixabay.com)

Citrónová šťava a vitamín C

Vitamín C obsiahnutý v citrónovej šťave slúži nie len ako liek, ale hlavne ako prevencia. Nezabúdajte teda počas celého chrípkového obdobia prijímať dostatok tohto vitamínu. Každý deň teda skúste začať vodou s citrónom, čo vám tiež pomôže naštartovať organizmus. Vitamín C môžete prijímať nie len z citrónov, ale množstvo sa ho nachádza aj v kapuste.

Tu môžu pomôcť aj vitamínové prípravky. Jedná sa o rýchlu pomoc, šumivú tabletu stačí rozpustiť vo vode alebo klasické tabletky zapiť trochou vody. Pri nákupe cez internet sú ceny často nižšie ako v lekárni, dobrým príklad je aj obľúbený DrMax. Pre neho nájdete aj DrMax zľavové kódy, kupóny a rôzne špeciálne akcie, nezabúdajte na nich pri každom nákupe. Doprava zdarma je ku každej objednávke.

Cibuľa a cibuľový sirup

Ak by ste sa vašej babky spýtali, čo odporúča na kašeľ, určite by to bola cibuľa a cibuľový sirup. Aj keď chuťovo nie je ako ten z lekárne, pomôže vám oveľa viac. Cibuľový sirup si pripravíte 1 lyžičky cibuľovej šťavy a lyžičky medu. V uzavretej nádobe nechajte túto zmes odstáť aspoň 4 hodinky a potom ho môžete začať užívať. Veľmi dobre poslúži aj jedenie surovej cibule v kombinácií s cesnakom.

Bylinkové čaje

Čaje sú pri liečení kašľa asi tou najbežnejšou voľbou všetkých z nás. Viete ale, ktoré z byliniek sú pre vaše hrdlo najlepšie? Je ich množstvo, no medzi tie naj patria skorocel, materina dúška, tymián, lipa, aniz a slez. Potom si do čaju z týchto byliniek stačí pridať už len med a citrón, no a bomba proti kašľu je na svete. Okrem pitia bylinkových čajov pomáha aj inhalovanie, a to cesnakovú alebo rumančekovú paru.