Ako získať 5 až 10-krát viac živín z citrónov

Citróny sú jedným z najzdravších plodov na planéte. Mnohí ľudia hovoria, že toto super zdravé ovocie by sa malo používať každý deň, a to nielen kvôli očividným prínosom pre zdravie, ale aj úžasnej chuti. Zdá sa že citrónová časť, ktorú zvyčajne vyhodíme – citrónové šupky, obsahujú 5 až 10 krát viac vitamínov a antioxidantov ako samotný citrón.

Ako získať 5 až 10-krát viac živín z citrónov
Ako získať 5 až 10-krát viac živín z citrónov (Zdroj: unsplash.com)

Ak si pomáhate výživovými doplnkami, nemusí to byť na škodu. Pri nákupe online vždy vyberajte len z ponúk online lekární a overených obchodov. Ak chcete ušetriť, nezabúdajte na zľavy k nákupu ako sú zľavové kódy, rôzne akcie alebo zvýhodnené viac-balenia.

Citrónové peelingy vám pomôžu eliminovať škodlivé toxíny z vášho tela. To nie je všetko! Okrem protinádorových vlastností sú citróny tiež veľmi užitočné a prospešné pre iné veci, ako to, že citróny majú veľa priaznivých vplyvov pre naše zdravie. Známy je aj efekt domáceho bielenia zubov, toto však neodporúčame a bielenie zubov odporúčame nechať špecialistu. Zubná ambulancia vám v tomto pomôže.

Priaznivé účinky a výhody citrónov

  • Citróny majú silný antimikrobiálny účinok proti bakteriálnym infekciám a hubám;
  • Citróny sú veľmi účinné proti vnútorným parazitom a červom;
  • Citróny vám pomôžu regulovať krvný tlak, ak je príliš vysoký;
  • Citróny tiež pôsobia ako silné antidepresívum;
  • Citróny sú tiež veľmi užitočné proti stresu a nervovým poruchám.

Prečo používať zmrazené citróny?

Ak pijete len šťavu z citrónov, tak vyhadzujete šupky, ktoré majú 5 až 10 krát viac vitamínov a antioxidantov, ako má samotný citrón. Vďaka zmrazeniu ho môžete využiť celý. Len si vezmite organický citrón, umyte ho a potom ho vložte do mrazničky.

Taktiež ho môžete nakrájať na plátky a zmraziť. Akonáhle je zamrznutý, dosiahnete všetko, čo je potrebné na to, aby ste strúhali alebo nakrájali celý citrón bez toho, aby ste ho najprv olúpili. Potom ním posypeme šalát, zmrzlinu, polievku, obilniny, rezance, špagetovú omáčku alebo čokoľvek iné. Objavíte chuť, ktorú ste nikdy predtým nezažili.