Pite pohár teplej vody s citrónom každé ráno

Citrón je úžasný! Je to pravdepodobne jeden z najzdravších plodov na planéte. Používa sa ako vo varení, tak aj v odvetví krásy. Citrón môže poskytnúť mnoho zdravotných výhod, ako napríklad – zlepšuje trávenie, vyrovnáva hladiny pH, bojuje s telesným zápachom, zvyšuje imunitný systém, bojuje s infekciami v ľudskom tele, kontroluje vysoký krvný tlak a mnoho ďalších.

Pite pohár teplej vody s citrónom každé ráno
Pite pohár teplej vody s citrónom každé ráno (Zdroj: unsplash.com)

Vitamín C, vápnik, horčík a draslík

Toto úžasné ovocie obsahuje vysoké množstvo vitamínu C, vápnika, horčíka a draslíka. Môžeme tiež povedať, že citrón má antioxidačné, antibakteriálne, antifungálne a adstringentné vlastnosti. To znamená, že toto úžasné ovocie môže zlepšiť vzhľad a stav vašej pokožky, vlasov a nechtov. Ak chcete využiť jeho pozoruhodné zdravotné výhody, môžete piť 1 pohár teplej vody s citrónom ráno, ihneď po prebudení, alebo len aplikovať citrónovú šťavu na niektoré časti kože.

Ak chcete zhodiť nejaké tie kilá, určite ste už počuli o tom, ako „zázračne“ funguje pohár vody s citrónom na ráno. Skôr, ako všeobecné rady, my zastávame názor, že chudnutie je veľmi individuálne, a tak k nemu treba aj pristupovať. Jedno je však isté, chudnutím ku zdraviu a prevencii je tou správnou cestou.

Znižuje riziko rakoviny prsníka

Nedávna štúdia ukázala, že limonoidy (prírodné zlúčeniny prítomné v citrónoch a iných citrusových plodoch) môžu zničiť rast buniek rakoviny prsníka ER + a ER-. Tento úžasný objav zdôrazňuje dôležitosť citrusových plodov a ich užitočnosť pri liečbe a prevencii rakoviny prsníka. Podporuje aj minulé štúdie, ktoré ukázali, že konzumácia ovocia môže znížiť riziko rakoviny prsníka.

Vitamíny C, vápnik, horčík a draslík, či dnes pomerne často spomínaný a pre dobré zdravie a prevenciu dôležitý vitamín D, môžete doplniť aj pomocou výživových doplnkov. Vždy však voľte len overené značky a predajcov. Správnou voľbou je nákup z lekárni, môžete z nich nakupovať aj online, ceny sú často nižšie, ako v kamenných prevádzkach. Môžete využiť zľavové kódy na stránkach http://www.zlavovy-kod.sk/, kde nájdete aj ďalšie kupóny v podobe aktuálnych akcií, zliav či získať dopravu zdarma alebo darček navyše k vášmu nákupu.