Pite pohár teplej vody s citrónom každé ráno

Citrón je úžasný! Je to pravdepodobne jeden z najzdravších plodov na planéte. Používa sa ako vo varení, tak aj v odvetví krásy. Citrón môže poskytnúť mnoho zdravotných výhod, ako napríklad – zlepšuje trávenie, vyrovnáva hladiny pH, bojuje s telesným zápachom, zvyšuje imunitný systém, bojuje s infekciami v ľudskom tele, kontroluje vysoký krvný tlak a mnoho ďalších.

Pite pohár teplej vody s citrónom každé ráno
Pite pohár teplej vody s citrónom každé ráno (Zdroj: unsplash.com)

Toto úžasné ovocie obsahuje vysoké množstvo vitamínu C, vápnika, horčíka a draslíka. Môžeme tiež povedať, že citrón má antioxidačné, antibakteriálne, antifungálne a adstringentné vlastnosti. To znamená, že toto úžasné ovocie môže zlepšiť vzhľad a stav vašej pokožky, vlasov a nechtov. Ak chcete využiť jeho pozoruhodné zdravotné výhody, môžete piť 1 pohár teplej vody s citrónom ráno, ihneď po prebudení, alebo len aplikovať citrónovú šťavu na niektoré časti kože.

Nedávna štúdia ukázala, že limonoidy (prírodné zlúčeniny prítomné v citrónoch a iných citrusových plodoch) môžu zničiť rast buniek rakoviny prsníka ER + a ER-. Tento úžasný objav zdôrazňuje dôležitosť citrusových plodov a ich užitočnosť pri liečbe a prevencii rakoviny prsníka. Podporuje aj minulé štúdie, ktoré ukázali, že konzumácia ovocia môže znížiť riziko rakoviny prsníka.