Trápi vás štítna žľaza? Tieto rady vám môžu pomôcť

Medzi príznaky ochorenia štítnej žľazy patrí únava, zmeny telesnej hmotnosti (neprimerané chudnutie, či priberanie na hmotnosti), zhoršenie kvality vlasov, a ich vypadávanie, zvýšená, neustála nervozita, trasenie, nespavosť, vypuklé oči, potenie, svalová slabosť a poruchy vyprázdňovania.

Trápi vás štítna žľaza? Tieto rady vám môžu pomôcť
Trápi vás štítna žľaza? Tieto rady vám môžu pomôcť (Foro: unsplash.com)

Dostatok pohybu a správna strava

Zlepšiť činnosť štítnej žľazy môžete podporiť správnou stravou a pohybom. Mali by ste konzumovať viac pečene. Pečeň obsahuje množstvo vitamínu A. Vitamín A z pečene je biologicky dostupný, teda telo ho dokáže využiť. Zvýšte konzumáciu bio hovädzia zej pečene a kuracej pečene. Pečeň filtruje toxíny, ale neukladá toxíny.

Začnite používať kokosový olej, lebo obsahuje triglyceridy so stredne dlhým reťazcom, ktoré sú trávené inak a sú rýchlym zdrojom energie. Triglyceridy podporujú činnosť štítnej žľazy a celého endokrynného systému.

Čo potrebujete získavať?

Vajíčka obsahujú Ak skonzumujete 2-3 vajíčka denne splníte 20-30% dennej potreby jódu. Rovnako vajíčka sú zdrojom selénu, ktorý podporuje premenu hormónov štítnej žľazy T4 do použiteľnej formy T3. Jód získate aj zo soli. príjem jódu na deň by mal byť aspoň 50 mikrogramov u novorodencov a detí do 1 roka, u dospelých 150 mikrogramov.

Ak sa rozhodnete siahnúť po výživových doplnkoch a rôznych vitamínoch, cez internet ich viete kúpiť lacnejšie. K dispozícii sú rôzne online lekárne, kde viete nakupovať výhodnejšie ako v klasických lekárňach. Pre obľúbené a overené obchody za zmienku stoja zľavové kódy a kupóny na zľavu k nákupu. Nájdete ich na webe zlavove-kody.sk, kde sú ich stovky, všetky sú ihneď platné a môžete s nimi okamžite ušetriť pri nákupe.