Zdraviu škodlivý nápoj, ktorý možno práve pijete

Colové nápoje sú pre nás veľmi nebezpečné a môžu vo všeobecnosti spôsobiť vážne vedľajšie účinky na naše zdravie. Dámy a páni, hovoríme o nápojoch balenej ochutenej vody, ako sú rôzne colové nápoje. Bohužiaľ, veľa ľudí po celom svete pije tieto sódované nápoje každý deň bez toho, aby premýšľali o vedľajších účinkoch. Naozaj však viete, aká zlá je sóda pre naše zdravie? Keď pijete plechovku obľúbeného colového nápoju, môžete zaznamenať nasledujúce vedľajšie účinky.

Zdraviu škodlivý nápoj, ktorý možno práve pijete
Zdraviu škodlivý nápoj, ktorý možno práve pijete (Zdroj: unsplash.com)

10 minút: 10 lyžičiek cukru zasiahne váš systém, čo je 100% odporúčaného denného príjmu.

20 minút: Vysoký krvný cukor spôsobuje výpadok inzulínu. Vaša pečeň reaguje tým, že mení akýkoľvek cukor, ktorý môže dostať na tuk.

40 minút: Absorpcia kofeínu je ukončená. Vaše zorničky sa rozširujú, váš krvný tlak stúpa, ako odpoveď vaša pečeň vylučuje viac cukru do krvného obehu. Adenozínové receptory vo vašom mozgu sú teraz blokované, zabraňujú ospalosti.

45 minút: Vaše telo vytvára dopamínovú produkciu stimulujúcu rekreačné centrá vášho mozgu.

Podľa odborníkov to fyzicky funguje podobne ako heroín. Mnoho ľudí vie, že sladké nápoje nie sú dobré pre naše zdravie, ale stále to nemení skutočnosť, že ľudia v Amerike konzumujú v priemere 57 galónov sódy na osobu. Viac ako 75 miliárd dolárov sa každý rok stále míňa na kupovanie sódy, čo vedie k zvýšenému riziku cukrovky, obezity, zubného kazu, srdcových chorôb a ďalších problémov. Ešte stále máte chuť na Colu?