Erektilná dysfunkcia ako citlivý problém silnejšieho pohlavia

Svoje zdravotné problémy riešime v prípade prichádzajúcej bolesti, ktorá nás obmedzuje v pohybe a bezproblémovom fungovaní. Pri mnohých zdravotných problémoch ale bolesť ani neexistuje a až postupom času sa príde na to, že nám niečo nefunguje tak ako má. Veľký problém s tým majú najmä muži, ktorých ego im tieto situácie ani riešiť nedovoľuje. Ak sa ale všetko podcení, môže byť už neskoro.

Erektilná dysfunkcia ako citlivý problém silnejšieho pohlavia
Erektilná dysfunkcia ako citlivý problém silnejšieho pohlavia (Foto: merlix.sk)

Erektilná dysfunkcia je často vážne porušenie mechanizmu erekcie. Tento problém je rozšírený a zistený u viac ako 40 % mužov vo veku 40-50 rokov a vo veku 50-60 rokov ním trpí viac ako polovica opýtaných. Treba však poznamenať, že vek ako taký nemá nič spoločné s erektilnou dysfunkciou.

S vekom sa zvyšuje iba pravdepodobnosť výskytu rôznych ochorení, ktoré sa stali skutočnými „vinníkmi“ nepríjemnej erektilnej dysfunkcie. Užívanie alkoholu, fajčenie a sedavý životný štýl negatívne ovplyvňuje erekciu a môže viesť k rozvoju erektilnej dysfunkcie.

Ako sa z toho dostať?

Možností je samozrejme niekoľko. Vyhľadanie prípravkov na podporu pri častých problémoch s erekciou je vec jedna. Dnes už ide o neškodné prostriedky založené na prírodných zložkách bez vedľajších účinkov.

Požadovaný efekt sa dá ale dosiahnuť aj inak. Potrebujete k tomu dodržiavať zdravý životný štýl, kam patrí dostatočné množstvo pohybu, možno aj pravidelnejší sex a potom zdravá strava, bohatá na množstvo vitamínov a minerálov. Tie však v čokoláde, čipsoch a sladených nápojoch určite nenájdete.

Vyhýbajte sa stresu

Niektoré životné situácie to neumožňujú, no príliš veľa stresu a depresie sa podpisuje na našej psychike, ktorá riadi všetko ostatné, a teda aj fungovanie intímnej stránky. Nehovoriac o tom, ak sa na riešenie týchto problémov rozhodnete používať lieky, ktoré utlmia vašu myseľ, ale aj libido.

Text:PR