4 cvičenia pre zmiernenie bolestí chrbta

Týmto cvičením v podobe štyroch našich rýchlych cvikov si posilnite svaly, o ktorých ste doposiaľ ani netušili a urobíte opäť niečo pre svoje zdravie. Cviky sú primárne navrhnuté pre zmiernenie bolestí chrbta. Držte sa týchto cvičení, opakujte ich pravidelne a nechajte nech sa dostavia očakávané pozitívne účinky v podobe zmiernenia bolestí chrbta.

4 cvičenia pre zmiernenie bolestí chrbta
4 cvičenia pre zmiernenie bolestí chrbta (Zdroj: unsplash.com)

Pred začatím cvičenia zahrejte svaly na nohách

Skvelý spôsob, ako zahriať a uvoľniť nohy, je lisovanie prstov. V stoji mierne ohnite kolená a potom uchopte podlahu prstami. Držte sa v tejto pozícii a počítajte do troch. Opakujte toto cvičenie trikrát denne, a to vždy 10 sérií.

Toe Walking

Toto cvičenie môže robiť naozaj každý. Táto chôdza posilňuje svaly prstov, svaly nôh a väzy. Stojte na svojich špičkách a pokračujte 20 sekúnd dopredu. Potom odpočívajte 10-15 sekúnd a opäť sa vráťte. Opakujte aspoň 5 krát. Pre lepší výsledok to opakujte dvakrát denne.

Krúženie členkami

Mobilita a flexibilita členku sú tiež veľmi dôležité pre vás a vaše nohy. Preťaženie tela je dôvodom pre tesný a obmedzený členok, čo vedie k bolesti svalov a kĺbov. Bolesť chrbta, bedier a kolien môže byť spôsobená tesnými svalmi. Ležte na chrbte a vystrite jednu nohu nad hlavou. Otáčajte členkom vystretej nohy v smere hodinových ručičiek a počítajte do 10. Vymeňte nohy a opakujte. Toto cvičenie by ste mali robiť každý deň!

Dvíhanie ceruzky

Položte ceruzku na podlahu a zdvihnite ju prstami nôh z podlahy. Udržte ju 10 sekúnd, potom môžete sťah opäť uvoľniť. Odporúča sa 5 opakovaní pre obe nohy.