Lopúchový olej pre husté vlasy

Lopúch je rastlina, ktorá u nás rastie takmer všade. Stačí sa len lepšie poobzerať a isto pár rastliniek nájdete vo svojom okolí. Táto rastlina v sebe skrýva obrovské množstvo zdraviu prospešných látok.

Lopúchový olej pre husté vlasy
Lopúchový olej pre husté vlasy (Foto: zdravina.sk)

V minulosti sa lopúch používal hlavne na liečenie žlčníka, obličiek a zápalu hrdla. Dnes ale s istotou vieme, že táto rastlina nám pomôže oveľa viac.

Lopúch – liečivá rastlina.

V prvom rade má lopúch priaznivý účinok na krv – čistí ju, znižuje v nej obsah cukru a zvyšuje jej viskozitu. Jeho ďalším významným plusom je jeho účinok na pokožku – je vhodný na všetky druhy kožných ochorení, ako je napr. psoriáza, akné, hnisavých, alebo svrbiacich vyrážkach, je vhodný aj na mastnú, alebo uhrovitú pleť a ekzémy. Účinné látky v lopúchu majú priaznivý vplyv aj na ďalšie orgány v ľudskom tele. Podporuje tvorbu žlče a produkciu moču. Napomáha regenerácii pečene, zlepšuje hojenie rán, podporuje prirodzenú imunitu organizmu, znižuje riziko mŕtvice a pomôže od bolesti žalúdka. Má antioxidačné, antiseptické a protizápalové účinky.

Lopúchový olej – zlepšite kvalitu svojich vlasov.

Najviac účinných látok sa nachádza v koreni rastliny, z ktorého sa vyrába lopúchový olej. Lopúchový olej je vhodný na vnútorné, ale aj vonkajšie použitie. Je to jeden z najlepších prírodných produktov proti vypadávaniu vlasov. Obsahuje esenciálne mastné kyseliny a aminokyseliny, ktoré vo vzájomnej kombinácii účinne zabraňujú vypadávaniu vlasov a aj podporujú rast nových vlasov a pomôže aj v boji proti lupinám a mastným vlasom.

Viditeľné účinky lopúchového oleja.

Účinné látky v koreni lopúcha (triesloviny, silice, inulín, fytoncídy, horčík, draslík,…) zlepšia cirkuláciu krvi, výživné látky sa tak ľahšie dostanú aj do tých najtenších vlásočníc. Vďaka tomu sú dostatočne vyživené aj korienky vlasov, čo má za následok lesklejšie, zdravšie a pevnejšie vlasy. Priaznivo pôsobí aj na vlasovú pokožku, ktorá je po použití lopúchového oleja odolnejšia voči vonkajším nepriaznivým vplyvom, mäkšia, lepšie prekrvená a dostatočne vyživená. Zabraňuje tvorbe lupín a svrbeniu pokožky. Regeneruje vlasové folikuly a korienky. Poškodené, slabé vlasy vyživí a podporí rast vlasov aj na miestach, z ktorých vekom ubúdajú – kúty.

Použitie lopúchového oleja na vlasy a vlasovú pokožku.

Ak vás trápi vypadávanie vlasov a ich nedostačujúca kvalita siahnite po lopúchovom oleji. Stačí ak ho pridáte do šampónu a kvalita vašich vlasov sa výrazne zlepší. Pokojne si môžete dopriať aj masáž hlavy s lopúchovým olejom. Naneste olej na vlasovú pokožku a pár minút masírujte. Ak máte zničené a oslabené vlasy, môžete olej rozotrieť po celej dĺžke vlasov. Nechajte ho 1 – 2 hodiny pôsobiť (na vlasoch aj na pokožke) a následne ho zmyte. Túto kúru môžete podľa potreby opakovať aj 2 krát týždenne. Pokiaľ chcete zabrániť vypadávaniu vlasov (prípadne podporiť rast nových vlasov) len na nejakej časti pokožky, stačí lopúchový olej naniesť a nechať pôsobiť len na tieto časti.

Lopúchový olej – na čo si dávať pozor.

Lopúchový olej zoženiete v každej, dobre zásobenej lekárni. Jediné na čo si pri jeho kúpe dávajte pozor je jeho príprava. Najviac účinných látok je v oleji lisovanom za studena.

Text:PR