Starostlivosť o nohy a chodidlá

V zime ich príliš neodhaľujeme, no v letných mesiacoch ich rady vystavujeme. Nohy sú našou pýchou a práve preto by sme im mali venovať dostatok pozornosti. Viete ale ako sa správne starať o nohy a chodidlá?

Starostlivosť o nohy a chodidlá
Starostlivosť o nohy a chodidlá (Foto: unsplash.com)

Používajte kvalitné depilačné pomôcky

Aby sme sa mohli pochváliť peknými nohami, nesmieme zabúdať na depiláciu. Akonáhle si začneme svoje nohy holiť, už nikdy s tým neprestaneme. Ak sa ale chcete pochváliť krásnymi a hlavne hladkými nohami, používajte kvalitné depilačné pomôcky. Mnohé ženy používajú holiace strojčeky pre ženy, jednorazové žiletky, alebo depilačné pásiky. Vyberte si preto kvalitné depilačné pomôcky, ktoré vám pomôžu zbaviť sa ochlpenia a umožnia vám ukazovať svoje nohy na verejnosti. Praktickými a zároveň obľúbenými depilačnými pomôckami sú depilačné papiere. Vyskúšali ste ich už?

Nezabúdajte na používanie depilačnej kozmetiky

Pre správnu starostlivosť o nohy vám okrem depilačných pomôcok odporúčame vyberať aj dobrú depilačnú kozmetiku. Nedráždivá depilačná kozmetika vám zaručí hladký priebeh holenia a regeneráciu pokožky po holení. V zásobe by ste preto mali mať preddepilačný čistiaci gél a podepilačný chladivý gél, či balzam.

Odstraňovanie zhrubnutej kože na chodidlách

Popraskané päty, zhrubnutá koža, kurie oká – aj toto sú nepríjemnosti, ktoré vás môžu potrápiť, akonáhle sa nebudete starať o pokožku na chodidlách. Na odstraňovanie zhrubnutej kože vám odporúčame používať kvalitnú a hlavne pevnú pemzu. Na kurie okná vám môže pomôcť prípravok z lekárne z obsahom kyseliny salicylovej.

Po odstránení zhrubnutej kože použite hydratačný krém na chodidlá a päty, ktorý vám dobre premastí suché chodidlá a zabráni tak praskaniu pokožky. Pravidelná hydratácia je dôležitá najmä teraz cez zimu, kedy je pokožka na nohách vystavovaná extrémnemu chladu a výkyvom teplôt a je náchylnejšia na vysúšanie. Odporúčame vám pravidelne si robievať parafínové zábaly chodidiel.

Text:PR